Konut Sigortası Nedir

Yangın, yıldırım, infilak veya yangın ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hareketin sigortalı mallarda neden olacağı zararlara karşı konutumuzu güvence altına almak

Konut sigortası, sigortalanan konutun deprem, hırsızlık, su baskını, yangın, ev içerisindeki eşyalar, komşu kaynaklı ev hasarları gibi geniş ve çok çeşitli alanlarda belirlenebilecek teminatlar dahilinde hasarlarının belirlenen limit dahilinde karşılanmasıdır.Konut sigortası tıpkı eviniz gibi tamamen size özel hazırlanabilecek dilediğiniz teminatları ekletip çıkartabileceğiniz bir sigorta türüdür.


YANGIN SİGORTASI GENEL ŞARTLARI

 

Sigortanın Kapsamı

  Yangın, yıldırım, infilak veya yangın ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hareketin sigortalı mallarda neden olacağı zararlar

 

Sigorta Bedeli

  Taşınmaz mallarda; Binaların dışındaki bahçıvan evi, garaj, su deposu, kömürlük gibi eklentiler ile binaların içlerinde veya üzerlerinde bulunan her çeşit sabit tesisat, asansör ve yürüyen merdivenler, yıldırımlık, televizyon anteni gibi binayı tamamlayan şeyler ile temeller istinat duvarları sigorta bedelinin kapsamı içerisindedir.

   Taşınır mallarda; Sigortalı şeyler nitelikleri bakımından madde veya gruplara ayrılmış ise bu madde ve gruplardan herhangi birinin içine giren şeyler.

   Sigortalı şeylerin hepsi için tek bir sigorta bedeli öngörülmüş ise bu bedele ilişkin tanım içine giren, her şey, poliçede ayrıca belirtilmiş olsun olmasın, ikame veya yeni satın alma dolayısıyla sonradan girmiş bulunsa dahi sigorta kapsamı içindedir.

   Aksine sözleşme yoksa, yalnız sigorta ettirene ve kendisiyle birlikte oturan aile bireyleri veya birlikte yaşadığı kişiler ve çalışanlarına ait şeyler sigorta kapsamı içindedir.

 

 

Ek Sözleşmeyle Sigorta Kapsamı İçerisine Girebilecek Bazı Teminatlar.

  • Terör, Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri
  • Deprem ve yanardağ
  • Kar ağırlığı, Sel ve su baskını, yer kayması, fırtına, dahili su, duman
  • Hava, kara ve deniz taşıtları çarpması
  • Kötü niyetli hareketler
  • Enkaz kaldırma masrafları
  • Kira kaybı
  • Yangın mali sorumluluk.

Bunların dışında; sanat eserleri, antika eşyalar, tablo ve resimler gibi değeri olan şeyler ek sözleşmeyle teminat içerisine alınabilir.


Merak Edilenler

Konut sigortası yaptırarak en büyük yatırımlarınızdan biri olan konutunuzu her türlü hasara ve oluşabilecek problemlere karşı güvence altına alabilirsiniz. Evinizde komşunuzdan kaynaklı oluşabilecek su arızasından, duvar boya patlağına, hırsızlık olaylarından, yangına kadar konut sigortası poliçenize ekleteceğiniz dilediğiniz ek teminatlar ile evinizi her türlü durumda koruma altına alabilir, evinizde oluşabilecek hasar ve kayıp kaynaklı masraflardan kendinizi koruyabilirsiniz.

Konut Sigortası poliçenizi oluştururken teminatınıza ekleteceğiniz maddelerin neleri kapsadığı tam ve net olarak belirtilmelidir. Konut sigortanız içerisinde muafiyet durumları özellikle incelenmeli ve konu hakkında net bilgi edinilmelidir.


Konut Sigortası primleri hesaplanırken, konutun bulunduğu il ve ilçe, yapının durumu, metrekaresi, alınan güvenlik önlemleri ve poliçede seçilen teminatlara göre hesaplanmaktadır. Aynı zamanda evinizin DASK poliçesi de konut sigortanızın priminin bir miktar düşmesine yardımcı olacaktır.

Konut Sigortası yaptırmak için ev sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dileyen kiracılar kira sürecini kapsayacak ve ev içerisindeki eşyalarını teminat altına alacak şekilde konut sigortası yaptırabilirler.


Farklı sigorta şirketlerden, en uygun ve en hızlı sigorta tekliflerini sizin için araştırıyor ve size sunuyoruz.

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin konut sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!

Neden Sigortanom?

Sigortanom; kurulduğu tarihten itibaren trafik sigortası, sağlık sigortası, seyahat sigortası ve konut sigortası gibi seçenekleriyle dijital sigortacılık alanında, ileri teknolojik alt yapısı ve uzman ekibiyle müşterilerinin sigortacılık sektöründe ihtiyaç duyduğu çözümlere hızlı ve uygun fiyatla ulaşmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla...

Müşteri Yorumları

Uygun fiyatlı ve tüm ihtiyaçlara cevap veren sigorta çözümleriyle mutlu müşteriler biriktiriyoruz.

sigortanom

Sigorta Takibi

Poliçelerinizin süresi dolmasın, aklınız poliçelerinizde kalmasın. Uzman ekibimizle, sigorta poliçelerinizin tarihlerini takip ediyor, tüm yenileme işlemlerinizde size destek oluyoruz.

sigortanom

Her Aşamada Yanınızda!

Tüm ihtiyaçlarınıza en hızlı ve anlaşılır çözümleri sunuyor, sigorta öncesi ve sigortalama sonrası her zaman sizlere destek oluyoruz.

sigortanom